Reset Password

click to see all images

Zamek Gola Dzierżoniowska

, dolnośląskie

Historia zamku

Zamek w Goli Dzierżoniowskiej to jeden z obiektów, o których można powiedzieć – doskonale odbudowany i świetnie dostosowany do dzisiejszych czasów. Zabytkowy obiekt, położony w powiecie dzierżoniowskim, 45 kilometrów od Wrocławia, to miejsce, które nie tylko można zwiedzić, ale skorzystać w nim z możliwości noclegów czy zabiegów odnowy biologicznej, działa w nim bowiem hotel, restauracja i centrum SPA, znane jako Uroczysko Siedmiu Stawów.
Historia zamku.

Zamek został wybudowany w roku 1580, przez Leonarda von Rohnau. Fundamenty zamku, w całości oparte są na skale granitowej. Warto jednak wspomnieć, że ślady zamieszkiwania ludzi w tym miejscu, notowane były już w 1000 roku.

Zamek do dnia dzisiejszego zachowany jest w stylu renesansowym. Dzisiejszy wygląd jednak jest nieco inny od pierwotnego wyglądu zamku, był on bowiem wielokrotnie rozbudowywany i przebudowywany. Nie zmieniły się jednak główne założenia architektoniczne zamku. Od początku istnienia do dziś, jest to obiekt dwukondygnacyjny, w części wieżowej, posiadający przewyższenia. Na dziedzińcu zamku, do dziś rośnie rozłożysta lipa, której wiek oceniany jest na 300 lat.

Historia zamku to szereg wydarzeń pozytywnych i negatywnych. Do tych drugich można zaliczyć wypędzenie ostatnich właścicieli zamku. Rodzina von Prittwitz und Gaffron musiała go opuścić, obiekt zaś zaczął popadać w ruinę. Sytuacja poprawiła się na początku wieku, kiedy to rozpoczęto prace remontowe, skomplikowała się jednak ponownie w czasach wojny. Zamek uległ zniszczeniom, choć nie były one bardzo duże. Nowe życie zamku rozpoczęło się w roku 2000. Wtedy to zaczęto szeroko zakrojony remont i prace, których celem była adaptacja zamku na centrum hotelowo – rekreacyjne. Wszelkie prace się udały, zamek w Goli Dzierżoniowskiej, jest dziś jednym z ciekawych obiektów rekreacyjnych w Polsce, miejscem, w którym stare łączy się z nowoczesnością w najlepszym wydaniu.

Uroczysko Siedmiu Stawów.

Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel & SPA, to miejsce, w którym można wypocząć, zrelaksować się, przenocować a także, zdecydować na szereg zabiegów SPA. Oferta jest bardzo szeroka i skonstruowana tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Hotel.

Hotel dysponuje szeregiem bardzo różnych pokoi, od niezwykle luksusowych apartamentów z takimi udogodnieniami jak jaccuzzi, po pokoje standardowe, które – co ważne – są wyposażone w klimatyzację.

Restauracja.

W zamku działa restauracja, w której znajdują się miejsca dla siedemdziesięciu osób. Menu restauracji to przede wszystkim wyrafinowane dania kuchni polskiej, choć można w nim także znaleźć popularne i cenione dana kuchni światowych. W restauracji mogą być organizowane przyjęcia, warsztaty kulinarne i inne imprezy.

Centrum SPA.

Warto oczywiście wspomnieć o centrum SPA. Oferta, to szeroki wachlarz zabiegów na twarz, zabiegów dla ciała oraz masaży. Jak przystało na centrum SPA, w ofercie istnieje wiele relaksujących kąpieli, w trakcie których możemy poczuć olejki eteryczne, lawendę i inne zapachy. Osoby chcące skorzystać z klasycznego basenu, rzecz jasna również mają taką możliwość. Basen posiada szereg urządzeń do masażu wodnego.

Zamek w Goli Dzierżoniowskiej i Uroczysko Siedmiu Stawów to jedno. Miejsce, w którym historia w doskonały sposób wplata się w luksusową nowoczesność. Warto odwiedzić to miejsce, dotknąć historii zamku a jednocześnie spędzić czas w nowoczesnym i profesjonalnym centrum rekreacyjnym.

Your search results
Adres zamku
Adres: Gola Dzierżoniowska 21, 58-217 Niemcza
Województwo: dolnośląskie
Kraj: Polska
Położenie i dojazd do zamku

Sprawdź jak wygląda dojazd do zamku z Twojej miejscowości. Wpisz nazwę miasta i kliknij przycisk Znajdź trasę. Poniżej pokaże się mapa z dojazdem oraz wskazówki.Skąd jedziedz:

Dojazd do: Zamek Gola Dzierżoniowska


Twórz serwis razem z nami

Byłeś na tym zamku? Masz ciekawe materiały? Zdjęcia? A może czegoś brakuje w tekście?

Prześlij je do nas i dodamy je do artykułu, zaznaczając Twój udział w tworzeniu treści.